שינה וקשיים בשינה (בין אם בהירדמות או במהלך הלילה) משפיעים מאד הן על ההורה והן על הילד. אני יועצת שינה בשיטת "לילה טוב", אשר דוגלת במתן מענה תמידי ומיידי לבכי. התהליך הינו תהליך הדרגתי, אשר במהלכו הילד לומד להירדם ולישון לילה שלם ללא תלות בגורמים אחרים.

icon1.png

יעוץ שינה

ילדים רבים חווים קשיים סביב השינה. יכול להיות שרק ההירדמות היא קשה (למשל, קשה להם להיכנס לשינה, ההרדמות ארוכות מאד ו/או מלוות בבכי). ויכול להיות שהילד מתעורר הרבה במהלך השינה (עם או בלי קשר לאוכל) או קם מוקדם מאד בבוקר ולא חוזר לישון. בכל אחד מהמקרים – שינה לא טובה משפיעה על הילד, על בריאותו ועל רווחתו האישית.

אני מלווה הורים בתהליך שינה של הילד לפי שיטת "לילה טוב".

אז מהי שיטת "לילה טוב"?

שיטת ‘לילה טוב’ הינה למעשה הדרכת הורים ממוקדת שינה. בתהליך הייעוץ אתם ההורים מקבלים כלים אשר מתייחסים לשינה, אך יכולים לתרום לכם גם בסיטואציות אחרות בהורות שלכם.

במסגרת התהליך הילד לומד להירדם עצמאית, תוך תחושת ביטחון שאתם שם עבורו אם וכאשר יצטרך.

בשיטה יש מענה תמידי ומיידי לבכי. אנו ניגש תמיד לילד בוכה ונספק לו תחושת ביטחון. נזכור שהבכי הוא חלק עיקרי בתקשורת של הילד, ונענה לו. יחד עם זה, נראה שאנחנו מספקים את הצורך של הילד ולאו דווקא את הרצון שלו. במסגרת התהליך נלמד את הילד מהם הכלים הבריאים והנכונים עבורו. בתוך כך, נלמד את הילד כיצד להיגמל מגורמי תלות חיצוניים, אשר בסופו של דבר מפריעים לשינה ממושכת וטובה בלילה.

התהליך הוא תהליך הדרגתי – הוא בנוי ממספר שלבים, כאשר אנחנו מגדירים התחלה וסיום של כל שלב, תוך בדיקת המוכנות של הילד לעבור לשלב הבא.

תכנית העבודה שנבנית להורים מותאמת אישית לצרכי הילד והמשפחה, אך בסוף כל תהליך – הילד יגיע לשנת לילה רציפה ונעימה.

אני מלווה הורים לילדים מגיל חמישה חודשים ועד גיל חמש.

איך מתנהל התהליך?

פגישת הכרות ראשונה בת כשעתיים תתקיים בבית ההורים. בפגישה זו אכיר את ההתנהלות שלכם ושל ילדכם, ואבנה את תכנית העבודה בהתאם לכך. לאחר מכן אני מלווה אתכם על בסיס יומיומי במשך כחודש וחצי-חודשיים (לפי הצורך) במייל או במענה טלפוני.

מה מספרים עלי?

מירב יקרה,

תודה רבה על ההכנה של בננו לכיתה א ועל התהליך המעצים שעבר בזכותך. אחרי לידה של אח קטן ולקראת כיתה א עברנו תקופה לא פשוטה ונזקקנו להדרכה הורית ולהכוונה ביום-יום עם בננו. אנו מאושרים לומר כי ההסתגלות שלו בכיתה א היתה נפלאה עד כה ב"ה ואנו מייחסים חלק עצום לעבודה הטיפולית איתך.

חיזקת אותו ואותנו מאוד בתקופה חשובה ומשמעותית בחיינו. בדרכך הנעימה, הרגועה והמקצועית עזרת לנו להימנע ככל האפשר מטעויות בתגובותנו וביחס לקשיים שלו.

השינוי שחל לטובה מאז אצלו ואצלנו כמשפחה הוא בהחלט לזכותך.

תודה על הכל! נשמח להמליץ גם בעל פה.

אפרת ויקי א., הרצליה