top of page

אנחנו לא נולדים להיות הורים וגם לא לומדים את זה. לחלק מאיתנו זה בא יותר בקלות ולחלק פחות. כך או כך - אנחנו מתפתחים בהורות שלנו במקביל להתפתחות הילדים, ובכל שלב התפתחותי של ילדינו, אנחנו מתמודדים עם סוגיות שונות ודילמות שונות.

יותר מכך - כאמא לשני ילדים וכמטפלת שמלווה הורים זמן רב, אני יכולה לומר שההתמודדות שלנו שונה עם כל ילד וההורות שלנו משתנה עם שינוי המשפחה. ההורות של כל אחד מבני הזוג היא שונה (גם בהתייחס לאותו ילד) וגם האינטראקציה בין הילדים משפיעה לא פעם על ההתנהלות בבית ועל היכולת שלנו להתמודד עם השינויים. כל ילד הוא שונה, כל הורה הוא שונה וכולנו משתנים יחד תוך כדי התהליך.

אני כאן על מנת לעזור לכם בצמתים מרכזיים בהורות שלכם ובהתפתחות שלכם ושל ילדיכם.

icon3.png

הדרכת הורים

ההורות מספקת לנו הרבה רגעים מדהימים ומרגשים, ולצידם – לא מעט אתגרים ומצבים שפחות מוכרים לנו או דורשים מאיתנו תגובות שונות מאלו שאנו רגילים להם ביומיום. פעימם רבות אנו חווים תסכול כהורים – בעיקר לנוכח הפער בין ההורים שאנו רוצים להיות להורים שאנו מרגישים שאנחנו. אך לא פעם – מספיק לשנות מעט את נקודת המבט, על מנת ליצור אווירה שונה לחלוטין והנאה ביחסים עם ילדינו.

אני מאמינה שההורים יודעים מה הכי נכון להם ולילדיהם. ראשית עלינו להבין שאין הורה מושלם (וגם לא קרוב לכך). נשאף להיות ההורים הכי טובים לילדינו (וההורים הכי טובים שאנחנו יכולים להיות). אך לפעמים אנחנו צריכים עזרה בהסתכלות חיצונית על המצב, על מנת למצוא את הדרך הטובה עבורנו. אני כאן בשבילכם, על מנת להראות שיכול להיות גם אחרת, וזאת באמצעות הדרכה בגישת אדלר. גישת אדלר היא גישה מערכתית הוליסטית, אשר מתייחסת אל המשפחה כמכלול.

אדלר האמין, כי הכל ניתן לשינוי! האדם יכול לבחור את האופן בו יפרש את המציאות, ועקב כך הוא בורא את המציאות שהוא בוחר.

הדרכת ההורים היא ממוקדת וקצרת מועד. ההדרכה מיועדת לתת להורים כלים ליצירת סביבה משפחתית טובה ונעימה, תוך התעמקות בערכים ובעקרונות החשובים להם.

אני מלווה הורים לילדים מגיל לידה ועד גיל 18 בנושאים שונים הקשורים להורות ומשפחה, כגון: יצירת גבולות ברורים בצורה נעימה, יחסי אחים, גידול ילדים עצמאיים ובעלי תחושת מסוגלות, יצירת תקשורת טובה בבית.

איך מתחילים?
ניתן לקבוע פגישה ראשונה בת שעה וחצי להיכרות מעמיקה ובניית תכנית עבודה. לאחר הפגישה נחליט יחד על משך התהליך - לפי הצורך.

מה מספרים עלי?

מירב יקרה,

תודה רבה על ההכנה של בננו לכיתה א ועל התהליך המעצים שעבר בזכותך. אחרי לידה של אח קטן ולקראת כיתה א עברנו תקופה לא פשוטה ונזקקנו להדרכה הורית ולהכוונה ביום-יום עם בננו. אנו מאושרים לומר כי ההסתגלות שלו בכיתה א היתה נפלאה עד כה ב"ה ואנו מייחסים חלק עצום לעבודה הטיפולית איתך.

חיזקת אותו ואותנו מאוד בתקופה חשובה ומשמעותית בחיינו. בדרכך הנעימה, הרגועה והמקצועית עזרת לנו להימנע ככל האפשר מטעויות בתגובותנו וביחס לקשיים שלו.

השינוי שחל לטובה מאז אצלו ואצלנו כמשפחה הוא בהחלט לזכותך.

תודה על הכל! נשמח להמליץ גם בעל פה.

אפרת ויקי א., הרצליה
bottom of page